Ölümsüz Fidel Castro geri mi dönüyor?

İngiliz Sunday Telegraph gazetesi, son günlerde sık sık halk arasına çıkan Küba devriminin lideri Castro'nun yeniden görevinin başına dönebileceğini yazdı.

Haberler 26.07.2010 - 07:58

Küba devriminin lideri ve uzun süre ülkesinin devlet başkanı olan Fidel Castro, sağlık sorunları nedeniyle görevini 2006 yılında kardeşi Raul'a devretmişti.

Sunday Telegraph, son dönemdeki gelişmeleri "Ölümsüz Fidel kamu sahnesine geri dönerken, Kübalı kapitalistlerin beklemesi gerekiyor" cümlesiyle özetledi.

Gazete, Raul Castro yönetiminde bazı yasakların kaldırıldığını ve gerek bireysel zenginleşmenin gerekse de bu varlığı sergilemenin kolaylaştığını belirtti.

Raul Castro'nun ağabeyi Fidel'in ekonomi politikalarını doğru bulmadığını vurgulayan gazete, görevi devralması ardından Raul Castro'nun bazı devlet arazilerini özel işletmelere açtığını da vurguladı.

Tüm bunların ülkede dönüşüm yönünde beklentileri güçlendirdiğini de belirten gazete, Fidel Castro'nun yeniden kamu hayatına dönmesi halinde bu durumun değişebileceğini yazdı.

Sunday Telegraph, çok ağır sağlık sorunlarından büyük ölçüde kurtulmuş görünen 83 yaşındaki Fidel Castro'nun, şu sıralar sık sık halk arasına çıktığını belirtiyor.

Sayfa Yükleniyor...