Kolombiya'da ombudsmanın taciz skandalı

Kolombiya'da sekreterine çıplak fotoğraflarını yollayarak cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen üst düzey insan hakları yetkilisi istifa etti.

Anadolu Ajansı 29.01.2016 - 17:51 | Son Güncelleme : 29.01.2016 - 17:52

Kolombiya'da ombudsmanın taciz skandalı

Eski güzellik kraliçesi olan sekreteri Astrid Cristancho'ya uygunsuz fotoğraflarını yolladığı iddia edilen Ombudsman Jorge Armando Otalara, skandalın ortaya çıkmasının ardından görevinden istifa etti.

Ombudsman sekreteriyle bir yıldan uzun süre romantik bir ilişki yaşadıklarını, beraber tatil yaptıklarını, hatta evlenmeyi düşündüklerini, basına sızan telefon mesajları ve fotoğrafların bu ilişkinin bir parçası olduğunu ileri sürdü.

Otalara gazetecilere yaptığı açıklamada, skandalın temsil ettiği kuruma zarar vermek isteyen siyasi düşmanların işi olduğunu iddia etti.

Otalara'nın tacizleri nedeniyle geçen yıl istifa eden Cristancho ise eski patronuyla ilişkisi olduğunu reddederek, Otalara'nın "hasta" olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini savundu.

Başsavcılığa dilekçe vermeye gelirken üzerinde "Hayır demek Hayır demektir" yazılı bir tişört bulunan Christancho, "Taciz mağduru bütün kadın ve erkekleri seslerini yükseltmeye çağırıyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...