Hindistan'da 15 yaşındaki kızı tecavüz ederek yaktı

Hindistan'da yine bir tecavüz dehşeti yaşandı. Başkent Yeni Delhi'de 15 yaşındaki bir kız çocuğu tecavüze uğradıktan sonra yakıldı. Kız çocuğu hastanedeki yaşam mücadelesini kaybetti. Tecavüz sonrası kamuoyu tepkili.

ntv.com.tr 09.03.2016 - 11:44

Hindistan'da 15 yaşındaki kızı tecavüz ederek yaktı

Hindistan'da kanunlar sertleştirilmesine rağmen tecavüz vakalarının önüne geçilemiyor.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 15 yaşındaki kız çocuğu baba evinde 20 yaşındaki bir erkek tarafından saldırıya uğradı.

Hint polisinin verdiği bilgiye göre saldırgan geçtiğimiz pazartesi günü uzun zamandır takip ettiği kıza evinin teras katında tecavüz etti ve daha sonra vücuduna kerosin dökerek yaktı.

Ailenin de alevler içinde kalan küçük kızın çığlıkları ile uyandığı ve çocuklarını hastaneye kaldırdığı belirtildi.

Vücudunun yüzde 95'i yanan 15 yaşındaki kız çocuğu kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybetti.

15 yaşındaki kız çocuğu evinin teras katında tecavüze uğradı. 
15 yaşındaki kız çocuğu evinin teras katında tecavüze uğradı. 

Hint polis sözcüsü Kiran Sivakumar, saldırıyla ilgili 20 yaşında bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Saldırgan polise verdiği ifadede kızın kendini yaktığını ve kendisinin de onu kurtarmaya çalıştığını öne sürdü.

Söz konusu kişinin tecavüz, cinayet ve haneye tecavüzden gözaltına alındığı belirtildi. Saldırgan suçlu bulunursa idam ve ömür boyu hapis cezasıyla yargılanabilir.

Hindistan'da tecavüz olaylarını protesto etmek için sık sık eylemler düzenleniyor. 
Hindistan'da tecavüz olaylarını protesto etmek için sık sık eylemler düzenleniyor. 

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 2012 yılında bir üniversite öğrencisi otobüste tecavüze uğramıştı. Üniversite öğrencisinin toplu tecavüze uğraması ülkede günlerce protesto eylemlerine neden olmuştu.

Hindistan bu olay sonrası tecavüz olalarıyla ilgili yasal düzenlemeler yaptı. Tecavüz sanıkları idam ve ömür boyu hapisle yargılanabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...