Orly Havalimanı'ndaki saldırganın otopsi sonucu açıklandı

Paris'in bir banliyösünde polise ateş açan ve daha sonra Orly Havalimanı'nda devriye gezen askerlere saldırdıktan sonra öldürülen kişiyle ilgili otopsi sonuçları açıklandı. Saldırgan Zyed Ben Belgacem'in alkol ve uyuşturucunun etkisinde olduğu belirtildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.03.2017 - 04:23

Orly Havalimanı'ndaki saldırganın otopsi sonucu açıklandı

Fransız basınının adli kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre, cumartesi sabahı önce bir banliyöde yol kontrolü yapan polislere ateş eden, daha sonra bir bara girerek havaya ateş açıp içeridekileri tehdit eden ve ardından da Orly Havalimanı'nda devriye gezen askerlere saldırdıktan sonra öldürülen Belgacem'in otopsisi tamamlandı. Belgacem'in saldırılar sırasında alkol ve uyuşturucu etkisinde olduğu belirlendi.

Saldırganın kanında 0,93 oranında alkol, uyuşturucu ve kokain tespit edildi. Belgacem'in saldırı sonrası gözaltına alınan babası da oğlunun alkol ve uyuşturucu kullandığını belirterek, olayın meydana geldiği gün alkolün etkisinde olduğunu belirtmişti. Aynı gün 39 yaşındaki saldırganın evine yapılan baskında da uyuşturucu bulunmuştu.

Bu arada saldırı günü gözaltına alınan Belgacem'in babası, erkek kardeşi ve kuzeninin serbest bırakıldığı açıklandı.

Paris savcısı François Molins, saldırıdan sonra düzenlediği basın toplantısında, Belgacem'in, havalimanı terminalinde devriye gezen askerlere saldırmadan önce “Silahlarınızı yere bırakın. Ben burada Allah adına ölmeye geldim. Birçok kişi ölecek” diye bağırdığını söylemişti.

Saldırganın, bir kadın askerin tüfeğini almak istemesi üzerine, iki dakika süreyle boğuşma yaşandığını kaydeden savcı, daha sonra bu kişinin diğer askerler tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini belirtmişti.

Sayfa Yükleniyor...