Otoyol mafyası Türk aileyi kelepçeledi

Bulgaristan'dan geçen yabancıların korkulu rüyası otoyol mafyası, uzun bir sessizlik döneminin ardından yine sahneye çıktı. Bir direğe kelepçelenen Türk ailenin otomobili de yakıldı.

22.06.2009 - 20:45

Almanya'dan Türkiye'ye tatil için dönen gurbetçi aile, Filibe kenti yakınlarında E-5 Trakya Otoyolu'nda polis giysisi giymiş kişiler tarafından durduruldu.

Anne, baba ve 2 çocuktan oluşan gurbetçi aile, trafik kontrolünden geçeceklerini sanıren silahlı 2 soyguncuyla karşı karşıya geldiler.

Soyguncular, silah tehdidiyle etkisiz duruma getirdikleri Türk aileyi Eski Zağra bölgesinde Granit köyü merasına götürdüler.

Ailenin tüm bireylerini bir elektrik direğine kelepçeleyen soyguncular, arabada bulunan 3 bin 500 Euro, cep telefonları, kimlik belgeleri ve tüm değerli eşyaları aldılar. Soyguncular, bununla da yetinmeyip aracı da benzin dökerek yaktılar ve kendilerine ait beyaz bir otomobille kaçtılar.

İsimleri açıklanmayan gurbetçi ailenin, saatler sonra yoldan geçen bir kişinin durumu polise bildirmesi üzerine kurtulduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...