İlişkili Haberler

Pakistan bugünlerde Donald Trump'la ilgili bu haberi tartışıyor. Ülkede yayın yapan "Neo News"in haberine göre, 8 Kasım'da ABD'de seçimleri kazanarak başkan seçilen Donald Trump New York'un Queens ilçesinde değil Pakistan'ın Kuzey Veziristan eyaletinde doğdu.

Kuzey Veziristan'da 14 Haziran 1946 yılında "Davud İbrahim Khan" ismiyle dünyaya geldiğini vurgulayan Pakistan televizyonu söz konusu iddiasını kanıtlamak için ise Pakistanlı bir çocuğun fotoğrafını gösteriyor. Fotoğrafta Trump'ın bugünkü haliyle çocuğun benzerliği dikkat çekiyor.

Pakistan'da dünyaya gelen Donald Trump ABD'ye nasıl gitti? Yine televizyonun iddiasına kulak verelim. "Neo News"a göre, "Davud İbrahim Khan"ın Pakistanlı ailesi trafik kazasında yaşamlarını yitirdi.

O dönemde Kuzey Veziristan'da görev yapan bir İngiliz subay anne ve babasını trafik kazasında yitiren küçük çocuğu İngiltere'nin başkenti Londra'ya götürdü. Çocuk buradan ABD'nin New York kentine ulaştırıldı ve ABD'li bir aile tarafından evlatlık olarak alındı.

"Neo News" televizyonuna göre, ABD başkanı seçilen Donald Trump 1946 yılında Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde doğdu. 
"Neo News" televizyonuna göre, ABD başkanı seçilen Donald Trump 1946 yılında Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde doğdu. 

Pakistan televizyonu "Neo News" tarafından ortaya atılan bu iddia uluslararası basının da ilgisini gördü. İlgi görmesinin tabi ki bir nedeni var. Şimdiki ABD Başkanı Barack Obama başkan seçildiğinde, Trump bir iddia ortaya atmış ve uzun zaman bunu kanıtlamak için çabalamıştı.

Trump'ın iddiasına göre, "Obama başkan olamazdı çünkü ABD'de doğmamıştı ve Müslümandı." Obama iddiasına dayanak olarak da, Barack Obama'nın ikinci isminin "Hüseyin" olmasını gösteriyordu.