Pakistan’da bombalı saldırı: 5 ölü

Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınında  düzenlenen bombalı saldırıda bir hükümet yetkilisi ve ailesinden 5 kişi öldü. Diğer taraftan Şiilerin yoğun olduğu bölgelerde güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı

27.12.2009 - 11:35

Polis memuru Namullah Han, Kurram aşiret bölgesinin Sadda kentinde, Sarbraz Saddiki'nin evine konulan bombanın bu sabah patladığını belirtti.

Saddiki ile eşi ve 4 çocuğunun öldüğünü kaydeden Han, saldırının, bölgedeki Taliban militanlarının, askeri operasyonlara misillemesi olduğunu ifade etti.

Bölgede daha önce hükümet yetkililerini kaçırma olayları görülmüştü.

ÖNLEMLER ÜST SEVİYEDE
Öte taraftan Şiilere yönelik provokatif eylemlerin yaşanmaması amacıyla ülkede güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Pakistan ordu sözcüsü Tümgeneral Ahtar Abbas, eyalet valilerine gönderdiği yazıda, Şii nüfusun yoğun olduğu bölgelerde ve büyük kentlerde güvenlik önleminin en üst düzeye çıkarılmasını istedi.

Önceki yıllara göre, bu Muharrem ayında güvenlik önlemlerinin çok ileri seviyede uygulanacağını belirten Abbas, 127 askeri birliğin önceden belirlenmiş kritik bölgelerde görevlendirildiğini kaydetti

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...