Pakistan’da intihar saldırısı: 23 ölü

Pakistan'ın güneybatısında bulunan Ketta kentinde düzenlenen iki intihar saldırısında 23 kişinin hayatını kaybettiği, 60 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 07.09.2011 - 16:31

Pakistan güne saldırı haberiyle başladı. Ülkede peş peşe düzenlenen iki intihar saldırısında 23 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi de yaralandı.

Polis yetkilileri, Belucistan'daki sınır birliklerinin komutan yardımcısı Faruk Şehzad'ın evinde düzenlenen saldırıda ölenler arasında Şehzad'ın eşi ile 8 askerin bulunduğunu belirtti.

Konu hakkında açıklamada bulunan Hamid Şekil adlı polis, saldırıyı düzenleyenlerden birinin Ali Gul isimli 21 yaşındaki bir Afgan mülteci olduğunun, parçalanmış cesedinin üstünden çıkan göçmen kartından öğrenildiğini söyledi.

SALDIRILAR MİSİLLEME AMAÇLI
Saldırıların, terör örgütü El Kaide mensubu olduğu sanılan üç şüphelinin, Amerikan Merkezi İstihbarat Örgütü CIA'nin de katıldığı bir operasyon sonucu Pakistan makamlarınca tutuklandığının önceki gün açıklanmasının ardından düzenlendiğine dikkati çeken Şekil, saldırıların bu tutuklamalara misillemede bulunmak amacıyla düzenlenmiş olması ihtimali üzerinde durulduğunu kaydetti.

Amerikan yetkililerince önceki gün yapılan açıklamada, yakalanan üç şüpheli arasında bulunan, Yunus El Moritani isimli üst düzey El Kaide militanının ele geçirilmesi önemli bir gelişme olarak nitelenmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...