Asparagas haber nedeniyle Pakistan'dan İsrail'e nükleer tehdit

İnternette yayınlanan asparagas haber, nükleer güce sahip İsrail ile Pakistan'ı karşı karşıya getirdi. Yanlış anlaşılmayı İsrail Savunma Bakanlığı Twitter hesabından yayınladığı mesajla düzeltti.

Haberler - ntv.com.tr 26.12.2016 - 16:39 | Son Güncelleme : 26.12.2016 - 16:40

Asparagas haber nedeniyle Pakistan'dan İsrail'e nükleer tehdit

Online haber sitesi "AWD News" 20 Aralık'ta yayınladığı asparagas haberde, "İsrail eski Savunma Bakanı Moşe Yaalon'un Pakistan'ın Suriye'ye asker göndermesi halinde İsrail'in nükleer silahlarla bu ülkeyi yok edeceğini söylediği"ni yazdı.

Bu haberin doğruluğunu araştırmadan açıklama yapan Pakistan Savunma Bakanı Havaca Asıf, İsrail'i nükleer silahla tehdit etti.

Asparagas haber yapan online haber sitesi "AWD News" 20 Aralık'ta yayınlanan bir haberde, İsrail eski Savunma Bakanı Moşe Yaalon'un "Pakistan, DAEŞ ile savaş için Suriye'ye kara gücü gönderirse bu ülkeyi nükleer saldırıyla yok ederiz" dediğini ileri sürdü.

Asparagas haber üzerine Pakistan Savunma Bakanı Havaca Asif resmi Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Pakistan Savunma Bakanı Asıf, "İsrail Savunma Bakanı Pakistan'ı nükleer saldırıyla tehdit ediyor. Ama Pakistan'ın da nükleer bir güç olduğunu unutuyor" paylaşımında bulundu.

Bunun üzerine İsrail Savunma Bakanlığı Twitter üzerinden, internet sitesinde yayınlanan haberin tamamen "hayal ürünü ve uydurma" olduğu açıklamasını yaptı.

Pakistan ile İsrail arasında diplomatik ilişkiler bulunmuyor.

Sayfa Yükleniyor...