Papa zayıflamanın reçetesini buldu: Çalışmayın

Papa Francesco, çalışmanın önemine ilişkin konuşurken yaptığı espriyle gülüşmelere neden oldu. “Çalışmak istemeyen, yemek de bulamaz” diyen Papa, bunun zayıflamak için harika bir reçete olduğunu söyledi.

DHA 19.08.2015 - 17:16

Papa zayıflamanın reçetesini buldu: Çalışmayın

Haftalık Genel Kabul Günü’nde Vatikan’da binlerce inananla bir araya gelen Papa Francesco, burada yaptığı konuşmasını, “çalışma” temasına adadı. 

Ruhani lider, Tanrı’nın yaratıcı tasarımının bir parçası olduğunu ifade ettiği çalışmanın kutsal olduğuna değinirken, ciddi ve dürüst biri için verilebilecek en güzel örneğin ise, bir “işçi” olduğunu belirtti.  

İşçilerin toplumda kimseye yük olmadan yaşadıklarına dikkat çeken Papa, Aziz Paolo’nun “Çalışmak istemeyen, yemek de bulamaz” sözünü anımsatırken, “Bu, zayıflamak için harika bir reçete” diye espri yaptı.  

İşsizliğin ruhu yaraladığını, buna yol açanın ise ağır bir sosyal darbeye neden olduğunu dile getiren Papa, büyük bir insani ve sosyal sorumluluk olan istihdam yönetiminin, az sayıda kişi ya da tanrılaştırılmış bir sermayenin eline bırakılamayacağını söyledi.  

Papa, işsizliğe çare üretmeye çalışan hükümetleri gördüğünde çok sevindiğini de ekledi. Papa, modern çalışma hayatının, bazen aile kurmayı üretkenliğin önünde bir engel, ağırlık ve pasiflik olarak görmesinin ise, tehlikeli bir eğilim olduğunu savundu.  

Sayfa Yükleniyor...