Yunan basını, Yunanistan Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu'nun ev telefonunun bir hafta süreyle çalışmamasının soru işaretleri yarattığını yazdı.

Yunan medyası, dünkü meclis oturumunda gündeme gelen konu nedeniyle gerek iktidar PASOK Partisi gerekse ana mufalefet partisi Yeni Demokrasi Partisinden (YDP) milletvekilerinin, OTE (Yunanistan Telekomünikasyon Kurumu) Genel Başkanı Panayiotis Vurlumis'ten bilgi istediğini duyurdu.

Vurlumis'in, OTE bölge yetkilisiyle temasa geçtiği ve "Başbakanın telefonunun çalışmamasının bir memurun yanlış tuşa basmasından kaynaklandığı" yanıtı aldığı belirtilen haberlerde, PASOK ile YDP milletvekilerinin OTE Genel Başkanının bu yanıtını ikna edici bulmadığı değerlendirmesinde bulunuldu ve "olayın soru işaretleri yarattığı" yorumu yapıldı.

2004'TE DİNLEME OLAYI ÇIKMIŞTI
Yunanistan'da 2006 yılında Vodafon telekomünikasyon şirketinin rutin kontrolü sırasında aralarında dönemin Başbakanı Kostas Karamanlis ile Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis'in de bulunduğu yaklaşık 100 kadar üst düzey yetkilinin cep telefonlarının 2004 Olimpiyatları sırasında dinlendiği ortaya çıkmıştı.