Paris Emniyet Müdürlüğü'nde bıçaklı saldırı: 4 ölü

Fransa'nın başkenti Paris, Emniyet Müdürlüğü'ndeki katliamla sarsıldı. Bir emniyet çalışanı, 1'i kadın 4 polis memurunu öldürdü. Saldırganın istihbarat dairesinde bilgi-işlem biriminde çalıştığı ve işitme engelli olduğu öğrenildi. Fransa İçişleri Bakanı, saldırı nedeniyle Türkiye'ye yapacağı ziyareti erteledi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 03.10.2019 - 15:28 | Son Güncelleme : 03.10.2019 - 18:09

Paris Emniyet Müdürlüğü'nde bıçaklı saldırı: 4 ölü

Fransa'nın başkenti Paris'te polisin çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle greve gittiği gün Emniyet Müdürlüğü'nde katliam yaşandı.

SALDIRGAN 45 YAŞINDA, İŞİTME ENGELLİ, BİLGİ-İŞLEM ÇALIŞANI

Katliamı, "işitme engelli" olduğu belirtilen bir emniyet çalışanı gerçekleştirdi. İstihbarat dairesinin bilgi-işlem biriminde görevli 45 yaşındaki fail, çalışma arkadaşlarına bıçakla saldırdı.

Saldırgan, bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldü. Saldırı, öğle yemeği saatinde meydana geldi.

Emniyet Müdürlüğü, Paris'in merkezinde, Notre Dame Katedrali'nin yakınında yer alıyor. Saldırı sonrası, emniyet binası kordon altına alındı, yakınındaki metro istasyonu kapatıldı.

Polis, saldırganın evinde de arama başlattı. Emniyet çalışanının neden böyle bir saldırı gerçekleştirdiği bilinmiyor. Ancak saldırganın üstleriyle sorun yaşadığı ortaya çıktı, şefiyle arasında gerginlik olduğu belirtiliyor.

Soruşturmada terörle mücadele birimi de devrede. Özel bir televizyon kanalı, saldırganın kısa bir süre önce İslam dinini kabul ettiğini duyurdu. Terör olasılığı da değerlendiriliyor.

FRANSIZ BAKAN TÜRKİYE ZİYARETİNİ ERTELEDİ

Saldırının ardından devletin zirvesi Emniyet Müdürlüğü'nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Başbakan Edouard Philippe ve İçişleri Bakanı Christophe Castaner olay yerindeydi. Castaner, saldırı nedeniyle Türkiye ziyaretini erteledi.

Sayfa Yükleniyor...