Patatesini çaldığı için martıyı duvara çarpan adam aranıyor

İngiltere'de patates kızarmasını alan martıyı döven ve duvara fırlatan adamı polis arıyor. Martının öldüğü belirtildi.

martı ingiltere.jpg
Arşiv

İngiliz basını ülkede bir martının patates kızartması nedeniyle öldürüldüğünü yazdı.

Basına yansıyan bilgilere göre Somerset bölgesinde bir adam patates kızartmasından alan martıya şiddet uyguladı. Kızartmasını çalma suçladığı martıyı daha sonra duvara fırlattı.

Olayın sosyal medyada yankı bulması üzerine polis hayvana şiddet uygulayan adamı arıyor.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre acı çeken martıyı yoldan geçen biri veterinere götürdü. Hayvanın veterinerde uyutulduğu belirtildi.

Bölgede şeker dükkanı işleten bir görgü tanığı olayı anlattı:

"Bir martının ciyakladığını gördüm sonra bir adamın tabağından patates kızartması aldı. Bir anda adam martıyı ayağından yakalıp duvara savurdu. Bir annenin 'Neden çocuğumun gözü önünde böyle bir şey yapıyorsun' diye bağırdığını duydum. Adam da 'Bu bir haşarat, çocuğuna haşaratları öğretmelisin' dedi."

Beer, olaya tanıklık eden çocukların bazılarının ağladığını söyledi. Beer, "Martı hemen ölmedi. Gözünün seğirdiğini görebiliyorduk. Yoldan geçen biri geldi ve veterinere götürdü. Martılar sorun olabiliyor ama böyle öldürmek çok yanlış" dedi.

MARTI YASAĞI

Ülkede 1981 yılında çıkartılan bir yasaya göre martılara zarar vermek yasak. Bu yönde herhangi bir girişim saldırı olarak kabul ediliyor. Polisi şüpheli hakkında bilgi sahibi görgü tanıklarının kendilerine başvurması çağrısı yaptı.

Sayfa Yükleniyor...