Patlamadan eşinin telefonu kurtardı

Katar'daki Türk restoranında yaşanan patlamada, 7 kişinin öldüğü işyerinde çalışan aşçının, Hindistan'daki eşinin telefonu sayesinde kurtulduğu ortaya çıktı.

Anadolu Ajansı 02.03.2014 - 17:38

Patlamadan eşinin telefonu kurtardı

Katar'daki Türk restoranında yaşanan patlamada, 7 kişinin öldüğü yan taraftaki lokantada çalışan, aşçının Hindistan'daki eşinin telefonu sayesinde kurtulduğu ortaya çıktı.
     
Alınan bilgiye göre, 27 Şubat Perşembe günü başkent Doha'daki Türk lokantasında, gaz sıkışması sonucu yaşanan patlamadan en çok etkilenen yanındaki Tasty restoranın aşçısı, patlamadan kısa bir süre önce cep telefonunda, eşinden gelen cevapsız aramayı gördü.
     
İlk etapta bunu önemsemeyen adı açıklanmayan aşçı, elindeki telefonun bir daha çalması üzerine, eşini aramak için dışarı çıktığı esnada patlama meydana geldi.
     
Olay yerinin yanındaki Tasty restoranda çalışan 10 kişiden 7'sinin hayatını kaybettiğini aktaran işyerinin işletmecisi, aşçının yanı sıra 2 kişinin daha patlama esnasında bina dışında olduğunu ve bu sayede kurtulduğunu belirtti.
      
Katar'ın başkenti Doha'nın kuzeyindeki Landmark Alışveriş Merkezinin yanında bulunan petrol istasyonundaki Türk restoranında gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen ve çevredeki işyerlerinin de zarar gördüğü patlamada, 12 kişi ölmüş, 36 kişi yaralanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...