Pentagon'dan ABD'nin Irak-Suriye sınırındaki saldırısıyla ilgili açıklama

Pentagon, ABD'nin Irak-Suriye sınırındaki hava saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, saldırının ABD personelini korumak için II. Madde yetkisi uyarınca gerçekleştirildiği belirtildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.06.2021 - 10:34

Pentagon'dan ABD'nin Irak-Suriye sınırındaki saldırısıyla ilgili açıklama

askeri güçlerinin, Başkan Joe Biden'ın talimatıyla Irak- sınır bölgesinde İran destekli milis gruplarının kullandığı tesislere hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, gece yarısı gerçekleşen saldırıyla ilgili, "Irak'taki personeline ve tesislerine yönelik insansız hava aracı (İHA) saldırılarında bulunan İran destekli milislerin Irak- sınır bölgesindeki tesisleri hedef alındı" denildi.

Saldırının personelini korumak için II. Madde yetkisi uyarınca gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Bu akşamki hava saldırılarından da anlaşılacağı gibi, Başkan Biden personelini korumak için her zaman harekete geçeceğini açıkça belirtmiştir.

"CAYDIRICI MESAJ"

Açıklamada, saldırılarda, İran güçlerine ait 'de iki ve Irak'ta bir noktada bulunan operasyon üslerinin ve silah depolama tesislerinin hedef alındığı vurgulandı.

güçlerinin, Irak hükümetinin daveti üzerine DAEŞ'le mücadeleye yardımcı olmak amacıyla bölgede bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, kendilerine karşı yapılan saldırılara açık ve "net bir caydırıcı mesaj göndermek için" söz konusu hava saldırısının gerçekleştirildiği kaydedildi.

'DE 12 KATLI BİNA ÇÖKTÜ

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...