İlişkili Haberler

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya'ya ilişkin açıklamaları Pentagon'a soruldu. Pentagon Sözcüsü Eric Pahon tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Trump'ın tweet'lerini bize değil, Beyaz Saray'a sorun" denildi. 

Açıklamada ayrıca, "Potansiyel askeri harekatlara ilişkin yorumda bulunmuyoruz... Başkan'ın da (Trump) 8 Nisan'da belirttiği gibi; Suriye rejiminin Duma'daki masum sivillere yönelik kimyasal saldırısı korkunçtu ve  uluslararası toplumdan ani bir tepki ihtiyacını doğuruyor" ifadelerine de yer verildi. 

TRUMP'IN RUSYA AÇIKLAMALARI

ABD Başkanı Donald Trump Suriye'deki kimyasal saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapdı. Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler gelecek" dedi.  Trump, Suriye konusunda Rusya'ya yaptığı sert çıkışın hemen ardından sosyal medyada bu kez Moskova'ya karşı üslubunu yumuşatan paylaşımda bulundu.

ABD Başkanı Trump, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Rusya ile ilişkilerimiz Soğuk Savaş dönemi de dahil hiç olmadığı kadar kötü. Buna hiç gerek yok. Rusya'nın ekonomik olarak desteğe ihtiyacı var ki biz de bunu kolaylıkla sağlayabiliriz. Birlikte çalışmalıyız. Silah yarışını bırakalım" ifadelerini kullandı. 

EMEKLİ RUS GENERAL ABD İLE RUSYA'NIN SURİYE RESTLEŞMESİNİ NTV'YE DEĞERLENDİRDİ