NTV

Peşaver'de patlama: En az 49 ölü

Dünya

Pakistan'ın Peşaver bölgesinde bir pazar yerinde meydana gelen patlamada en az 49 kişi öldü, 100 kişi yaralandı.

Pakistan'ın Peşaver kentinde kalabalık bir pazar yerine intihar saldırısı düzenlendi.

Pakistan'ın Peşaver kentinde kalabalık bir pazar yerinde düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 49'a yükseldi.

Peşaver'deki bir hastane yetkilisi, saldırıda 7'si çocuk 49 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Yerel Sağlık Bakanı Syed Zahir Ali Şah daha önce, patlamada en az 41 kişinin öldüğünü, yüzden fazla kişi yaralandığını söylemişti.

Görgü tanıkları, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, patlamanın şiddetiyle olay yerindeki bir otobüsün parçalarının havada uçuştuğunu gördüklerini ifade etti. Yerel televizyonlar da hurdaya dönmüş otobüsün görüntülerini yayımladı. Civardaki çok sayıda aracın da hasar gördüğü bildirildi.

OPERASYONDAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK
Saldırının sorumluluğunu henüz üstelenen olmadı. Ancak Pakistan İçişleri Bakanı Rahman Malik, saldırının ardından yaptığı açıklamada, militanların karargahlarına ve üs olarak kullandıkları bölgelere operasyon düzenlemekten başka seçenekleri bulunmadığını söyledi.

Bakan, bu türden bir operasyonun "yakında" başlamasının muhtemel olduğunu kaydetti.

Taliban militanlarına karşı kuzeydeki Svat vadisinde operasyonlar yürüten hükümet, Afganistan sınırındaki Güney Veziristan'da da militanlara karşı operasyon başlatma olasılığını dile getiriyordu.