IŞİD'le mücadele kapsamında Irak'taki Peşmerge güçlerine askeri eğitim veren İngiliz askerlerini ziyaret eden Johnson'ın, bölgeyi ziyareti sırasında çekilen fotoğraf için İngiliz Guardian gazetesi, internet sitesinde fotoğraf altı yazısı yarışması başlattı. Okuyucular fotoğrafa birbirinden ilginç yorumlar yaptı.

Sıra dışı karakteriyle sürekli ülke gündeminde yer alan Johnson'ın takım elbisesi, kolundaki saati ve kravatıyla Peşmerge güçlerinden bir askerin yanında, toprağa uzanmış haldeki pozu için Guardian, "Johnson'ın eline tüfeği aldığı zaman ne düşündüğünü kafanızda canlandırabiliyor musunuz? Muhafazakar Parti'nin lideri olabilmek için gelecekte düzenlenecek herhangi bir yarışta karşısına çıkacak rakiplerini mi hedef alıyor? Tüfeği ters mi düz mü tuttuğunu düşünüyor? Ya da belki Kürdistan ile inşa edeceği ticaret bağlarını düşünüyordur. Bu fotoğrafta neler olduğunu bize söyleyin" ifadelerini kullandı.

Guardian'ın çağrısı üzerine, söz konusu fotoğrafa 150'den fazla yorum yapıldı. Damat Ferit Paşa hükümetinde İçişleri Bakanlığı yapan Ali Kemal Bey'in torununun oğlu olan 50 yaşındaki Boris Johnson, 2008 yılından bu yana Londra Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

Johnson bu yıl yapılacak genel seçim için Muhafazakar Parti'den milletvekili adayı olacağını duyurmuştu.