Pizzagate tweetleri Trump’ın yardımcısını işinden etti

Donald Trump “Pizza Gate skandalı” üzerine attığı tweetler sebebiyle yardımcılarından Michael Flynn Jr.’ın işine son verdi. Skandalda ismi geçen pizzacı geçtiğimiz günlerde silahlı saldırya uğramıştı.

Haberler 07.12.2016 - 12:32

Pizzagate tweetleri Trump’ın yardımcısını işinden etti

Pizzagate yalan haber skandalıyla ilgili attığı tweetler üzerine işinden olan 33 yaşındaki Flynn Jr. , Trump tarafından Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak seçilen ve Fethullah Gülen hakkındaki sözleriyle ülkemizde de tartışılan Michal Flynn’in oğlu. Baba Flynn’in de Twitter hesabından benzer haberleri paylaştığı görülebiliyor.

Pizzagate skandalı geçtiğimiz pazar günü, yalan haberde ismi geçen ve Washington DC’de bulunan Comet Ping Pong isimli pizzacının silahlı saldırıya uğramasıyla tekrar gündeme gelmişti. Silahlı saldırıda can kaybı ve yaralanma bulunmazken, saldırgan Edgar Maddison Welch'in internette yayılan haberi araştırmak için baskını gerçekleştirdiği açıklanmıştı.

Trump’ın çalışma ekibi Flynn Jr.’ın işinden uzaklaştırıldığını doğruladı. Başkan yardımcısı Mike Pence, Michael Flynn Jr.’ın babasının ekibinde çalıştığını fakat artık görevinde yer almayacağını açıkladı.

Pizzagate skandalı 4chan ve Reddit gibi internet sitelerinde yayılan, içerisinde Hillary Clinton  ve yardımcısı John Podesta dahil birçok Demokrat Parti üyesinin dahil olduğu bir pedofili ağını anlatan bir yalan (fake) haberle ortaya çıkmıştı.

Sayfa Yükleniyor...