Polis bubi tuzaklarını etkisiz hale getirdi

ABD'nin Denver kentinde bir sinema salonunu basarak 12 kişiyi öldüren saldırganın evindeki bubi tuzakları etkisiz hale getirildi. Ayrıca zanlının saldırıda kullandığı mermileri internetten aldığı öğrenildi.

21.07.2012 - 16:08

Polis bubi tuzaklarını etkisiz hale getirdi

ABD'nin Colorado eyaletindeki Denver kentinde bir sinema salonunda Batman filminin ilk gösterimi sırasında seyircilerin üzerine ateş açarak 12 kişiyi öldüren silahlı saldırganın, evindeki bubi tuzakları etkisiz hale getirildi.


Saldırının ardından James Holmes'ün evine girmek isteyen güvenlik güçleri, bubi tuzağı ile karşılamıştı. Polis, eve ilk giren kişiyi öldürmek için kurulmuş olan bubi tuzağını etkisiz hale getirdi.

Polis yetkilieri evdeki diğer bubi tuzaklarının da büyük ölçüde etkisiz hale getirildiğini, saldırganın komşularının bugün içerisinde evlerine dönebileceğini söyledi. Pazartesi günü mahkemeye çıkarılması beklenen james holmes'ün ifade vermeyi reddettiği belirtiliyor.

BİNAYI HAVAYA UÇURMAK İÇİN SIVI
Holmes'un evindeki tüm bubi tuzakları etkisiz hale getirilirken, apartman dairesinde tüm binanın patlamasına yol açabilecek ısı yükseltici sıvıların da bulunduğunu öğrenildi.

İNTERNETTEN 6 BİN MERMİ
Aurora bölgesindeki Century 16 sinemasında katliam gerçekleştiren 24 yaşındaki eski tıp öğrencisi James Holmes'un, 22 Mayıs ve 6 Temmuz arasında silah dükkanlarından bir adet yarı otomatik saldırı tüfeği, bir adet 12 kalibrelik Remington marka av tüfeği ve iki adet 40 kalibrelik Glock marka tabanca satın aldığı, internet üzerinden de 6 binden fazla mermi temin ettiği de ortaya çıktı.

Aurora polis şefi Daniel Oates, Holmes'un mermileri taşımak için çok sayıda şarjör de aldığını ve olay yerinde saldırı tüfeği için 100 mermi taşıyan birkaç şarjör bulunduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...