Putin, Aliyev ve Paşinyan yarın Moskova’da Dağlık Karabağ konusunu görüşecek

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Dağlık Karabağ konusunu yarın Moskova’da görüşecek.

10.01.2021 - 14:20

Putin, Aliyev ve Paşinyan yarın Moskova’da Dağlık Karabağ konusunu görüşecek

Son dakika haberi! 

Yarın Moskova'da önemli bir görüşme yapılacak.. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nİkol Paşinyan Rusya'da biraraya gelecek.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında 27 Eylül'de başlayan savaş, 10 Kasım 2020’de imzalanan anlaşma ile son bulmuştu.

Üçlü görüşmede, Dağlık Karabağ’a yönelik imzalanan bu ortak bildirinin uygulama süreci ele alınacak.. Kalıcı çözüm için atılabilecek adımların ele alınması planlanıyor.

Üçlü zirvenin yanı sıra Rusya lideri Putin'in Aliyev ve Paşinyan'la baş başa görüşmeler gerçekleştirilmesi de bekleniyor.

Karabağ'da Ermenistan'ın saldırları sonrası başlayan çatışmalar Azerbaycan'ın zaferiye noktalanmış,, Ermenistan'ın geniş bir alandaki 30 yıllık işgali sona erdirilmişti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ateşkesin ardından Dağlık Karabağ'da ermeni yetkililere riayet etmeyen silahlı oluşumların tehlike oluşturduğunu açıklamıştı.

Türkiye ve Rusya'nın ateşkesin denetlenmesiyle amacıyla kurduğu ortak merkezin ise önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi bekleniyor

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...