Putin özel temsilcisini Sisi'ye gönderdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel temsilcisi Alexander Lavrentive, Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi.

Anadolu Ajansı 26.12.2015 - 15:36

Putin özel temsilcisini Sisi'ye gönderdi

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Kahire'ye gelen Lavrentive'nin burada Cumhurbaşkanı Sisi'nin yanı sıra pek çok Mısırlı yetkiliyle bir araya geldiği, görüşmelerde Suriye topraklarında yaşanan son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Kahire Uluslararası Havaalanı kaynakları da bir günlük Mısır ziyaretini tamamlayan Lavrentive'nin, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye gitmek üzere ülkeden ayrıldığını aktardı.

Putin'in Suriye Özel temsilcisi Alexander Lavrentive'nin dün akşam İsrail'in başkenti Tel Aviv'den Kahire'ye geldiği belirtilmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı, 30 Eylül'de Suriye topraklarındaki IŞİD hedeflerine yönelik hava operasyonları başlattığını duyurmuştu.

Ancak Rus uçakları daha çok Humus, Hama, İdlib ve Halep'te ılımlı muhaliflere ait karargah ve eğitim kamplarıyla, sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor.

Sayfa Yükleniyor...