Putin, Rusya Güvenlik Konseyi ile Rusya-Türkiye zirvesi ve Karabağ’daki gelişmeleri görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkanlık ettiği Rusya Güvenlik Konseyi'nde, yarın gerçekleşecek Rusya-Türkiye zirvesini ve Karabağ’daki son gelişmeleri görüştü.

Putin, Rusya Güvenlik Konseyi ile Rusya-Türkiye zirvesi ve Karabağ’daki gelişmeleri görüştü

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Putin, Rusya Güvenlik Konseyi üyeleriyle çevrimiçi toplantı yaptı.

Toplantıda, yarın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Putin arasında Soçi’de gerçekleşecek görüşme öncesinde Rusya-Türkiye ilişkileri ele alınırken, Karabağ’daki son gelişmeler de istişare edildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bugün yaptığı açıklamada, Erdoğan ile Putin'in Karabağ’daki son gelişmeleri yarınki görüşmede ele alabileceklerini söylemişti.

Putin, Rusya Güvenlik Konseyi ile Rusya-Türkiye zirvesi ve Karabağ’daki gelişmeleri görüştü - 1 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin, 20 günde 2.kez bir araya gelecek. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE PUTİN YARIN SOÇİ'DE BİRARAYA GELECEK

Diğer taraftan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Soçi'de Rusya Devlet Başkanı ile biraraya gelecek.

Karadeniz'de oluşturulan tahıl koridoru, Rusya-Ukrayna savaşı, terörle mücadele ve Suriye'nin kuzeyine düzenlenmesi planlanan yeni harekat ile Türkiye-Rusya ilişkileri kritik ziyarette ele alınacak başlıklar arasında yer alıyor.

Bu, iki liderin 20 gün içinde gerçekleştireceğiz ikinci yüz yüze görüşme olacak.

Putin, Rusya Güvenlik Konseyi ile Rusya-Türkiye zirvesi ve Karabağ’daki gelişmeleri görüştü - 2 "Astana Formatında Yedinci Üçlü Zirve Toplantısı" kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 20 Temmuz'da Tahran'da bir araya geldi.

TAHRAN ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin en son 20 Temmuz'da İran'ın başkenti Tahran'da bir araya gelmişti.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin de katıldığı toplantı sonrası ortak bildiri yayınlanmıştı. 

Suriye konulu Türkiye-İran-Rusya Üçlü Zirvesi'nin ortak bildirisinde liderlerin, Suriye'nin egemenliği, bağımsızlığı, birliği ve toprak bütünlüğü ile Birleşmiş Milletler (BM) ilkelerine kuvvetli taahhüdü vurgulanmıştı.

İSTANBUL'DA BALIKLI RUM HASTANESİ'NDE YANGIN

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...