Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'la G-20 Zirvesi'nde "ticaret duvarları" konusunda görüşmeyi de umduğunu belirtti.

Putin, "Ticaret duvarları konusunda da konuşmayı umuyorum. Trump'ın genel olarak olumlu bir tavrı var" dedi. 

KREMLİN'DEN TRUMP AÇIKLAMASI

Kremlin sözcüsü Dimitriy Peskov da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmenin iptal edilmesini beklemediklerini belirtti. Peskov, "İki liderin görüşmesinin gerçekleşeceğine yönelik hazırlıklarımız devam ediyor" dedi.

Kremlin sözcüsü Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Trump'ın, Kerç Boğazı'nda yaşanan gerginlik nedeniyle G-20 zirvesinde Putin ile yapacağı görüşmeyi iptal edebileceğine yönelik açıklamasını değerlendirdi.

Trump'ın Kerç Boğazı'nda yaşanan gerginliği "saldırganlık" olarak nitelendirdiğini anımsatan Peskov, "Bu açıklamaları not ettik ancak tam olarak neyi saldırganlık olarak tanımladığı önemli. Rus sınır kuvvetlerinin eylemlerinden bahsediyorsa buna katılmıyoruz" diye konuştu.

G-20'nin Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te gerçekleşecek zirvesinde Putin ile Trump arasında planlanan görüşmeye ilişkin son gelişmeleri değerlendiren Peskov, "İki liderin görüşmesinin gerçekleşeceğine yönelik hazırlıklarımız devam ediyor. Bu konuda Washington'dan başka bir bilgi gelmedi" dedi.