Putin'den Akkuyu Nükleer Santrali açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya'nın inşa edeceği Akkuyu nükleer santraliyle ilgili açıklamada bulundu. Putin, Türkiye ile nükleer santral anlaşmasını bozan taraf olmayacaklarını söyledi.

putin-türkiye-rus-uçak171215.jpg

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yıl sonu basın toplantısı için kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Rusya'nın Akkuya'da inşa edeceği nükleer santralde, ülkesinin ekonomik çıkarlarına göre hareket edeceklerini söyleyen Putin, "Bu proje hakkındaki soru işaretleri kurumsal düzeyde ele alınmalı ve öyle karar verilmeli. Ekonomik çıkarlarımıza zarar verecek olumsuz tek bir adım atmayacağız" dedi.

"3.5 MİLYAR DOLAR HARCAMADIK"

Putin, Mersin’de inşa edilecek Akkuyu Nükleer Santrali'ne Rusya’nın 3.5 milyar dolar para harcamadığını da söyledi.

"ŞU ANKİ TÜRK YÖNETİMİYLE ANLAŞMAK ZOR"

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye'nin Rus savaş uçağını neden düşürdüğünü anlayamadığını belirtti. Putin, şu anki Türk yönetimiyle anlaşmaya varmanın zor olduğunu da iddia etti.

Suriye krizine değinen Rusya Devlet Başkanı Putin soruna siyasi çözümden başka bir yol olmadığını söyledi.

Bir anlaşmaya varılması için Suriye'deki çatışmada yeralan tüm tarafların taviz vermesi gerektiğini belirten Rus lider, Esad yönetimine bağlı güçlerin operasyonları devam ettiği süre boyunca Rusya'nın askeri harekatı sürdüreceğini kaydetti.

Rusya Dışişleri Bakanı Vladimir Putin dış güçlerin Suriye'yi kimin yöneteceğine karar vermelerini onaylamayacağını de söyledi.

Sayfa Yükleniyor...