Putin: Sırtımızdan bıçaklandık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk F-16'lar tarafından düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama yaptı. Putin, "Sırtımızdan bıçaklandık" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 24.11.2015 - 14:54 | Son Güncelleme : 24.11.2015 - 15:18

Putin: Sırtımızdan bıçaklandık

Rusya Karadeniz sahilinde bulunan Soçi kentinde Ürdün Kralı Abdullah'la yaptığı görüşmede açıklamalarda bulundu. 

Rus uçağının vurulduğu sırada Türkiye sınırından 1 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten Putin, "Uçak Türkiye sınırına 4 kilometre uzaklıkta düştü" dedi.

"Olayın Türk-Rus ilişkilerinde ciddi sonuçları olur" diyen Putin, Rus uçak ve pilotlarının asla Türkiye'yi tehdit etmediğini belirtti.

"Türkiye, Rusya’nın ABD ile bu tür olayların önlenmesi konusunda anlaşma imzalamış olmasına karşın Rus uçağını vurmuştur" şeklinde konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rusya, Türkiye’ye sadece komşu olarak değil, aynı zamanda dost bir ülke olarak yaklaşmıştır. Böyle bir adım kimin işine yarardı bilemiyorum ama bizim buna ihtiyacımız yok" dedi.

Putin, "Türkiye Rus uçağının düşürülmesinden sonra acilen Rusya ile iletişim kurmak yerine, sanki uçağı Rusya düşürmüş gibi NATO’ya başvurdu" şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Militanlar Türkiye'ye çok önemli miktarda petrol ve doğalgaz gönderiyor" iddiasında da bulundu.

TÜRK SAVUNMA ATEŞESİ RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI'NA ÇAĞRILDI 

Rusya Devlet Başkanı Putin'in sert açıklaması sonrası Türkiye'nin Moskova savunma ateşesini, Rusya Savunma Bakanlığı'na çağrıldı.

Sayfa Yükleniyor...