Putin'den Nazarbayev'e Türkiye teşekkürü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Moskova-Ankara yakınlaşmasına katkılarından dolayı Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'e teşekkür etti.

Anadolu Ajansı 16.08.2016 - 14:34 | Son Güncelleme : 16.08.2016 - 16:09

Putin'den Nazarbayev'e Türkiye teşekkürü

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile Soçi'de gerçekleştirdiği görüşmenin basına açık kısmında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ve Rusya-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesine ilişkin açıklamalar yaptı.

Putin, "Bizim için dost olan ve uzun yıllardır benzersiz işbirliği ilişkisi kurduğumuz Türkiye ile ilişkilerimizin tüm boyutlarıyla yeniden kurulması için samimi bir şekilde gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'ya gerçekleştirdiği son ziyaret, ikili ilişkilerimizi sadece yeniden canlandırmaya değil, geliştirmek için de kapsamlı bir çalışma yürütmeye karşılıklı olarak istekli olduğumuzu gösterdi" ifadelerini kullandı.

NAZARBAYEV'E TEŞEKKÜR

Kremlin'de, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'i ağırlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rus-Türk ilişkileriyle ilgili olarak arabuluculuğunuz ve çabalarınız için size teşekkür etmek istiyorum. Gördüğünüz gibi başarılı oldu" dedi.

Nazarbayev de Ankara-Moskova yakınlaşmasını memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...