Putin'den zombi silaha yeşil ışık

Rusya'da 7 Mayıs'ta düzenlenecek bir törenle devlet başkanlığı koltuğuna yeniden oturacak olan Vladimir Putin, insanların sinir sistemini felç ederek zombiye çevirebilecek bir silahın üretimine izin verdi.

05.04.2012 - 12:27

Putin'den zombi silaha yeşil ışık

Rus bilim insanlarının, Hollywood yapımı Matrix filminden esinlenerek geliştirdiği geleceğin silahı, mikrofırınlardaki gibi elektromanyetik ışınlar yayarak hedefteki insanın sinir sistemini felç ediyor.

Rusya Savunma Bakanı Anatoly Serdyukov'un geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı silahın, Putin'in devlet başkanlığı seçimlerinden önce açıkladığı savunma planının önemli parçalarından biri olduğu ileri sürüldü.

Söz konusu silahın Rusya'nın 2011-2020 Devlet Silah Tedarik Programı'nın parçalarından biri olduğunu belirten Savunma Bakanı Serdyukov, "Geliştirilecek silahlarda, yeni fizik kuralları esas alınacak. Bu silahları birkaç grupta sınıflandırmak mümkün: Doğrudan enerji silahları, jeofizik silah, dalga enerji silahları, genetik silahlar ve psikotronik silahlar." dedi.

PUTİN MUHALİFLERE KARŞI KULLANABİLİR
Putin'in bu silahı gelecekte, Rusya'da düşman olarak gördüğü insanlara karşı kullanabileceği gibi, muhaliflerini sindirmek için de kullanabileceği savunuldu. İnsan vücuduna aşırı oranda mikrodalga verildiğinde iç organlara zarar vererek, sinir sistemini çalışamaz hale getiriyor. Bu yöntemle o insanın davranışlarını kontrol edebileceğiniz gibi, intihara süreklemeniz de mümkün.

'KIZGIN TAVAYA ATILMIŞ GİBİ OLUYORSUN'
Rusya'nın başkenti Moskova'daki Askeri Araştırmalar Merkezi Başkanı Anatoly Tsyganok, bu tür silahların "yüksek kapasite" kategorisinde değerlendirildiğini söyledi. Tsyganok, "Bu silaha maruz kalan bir kişinin ateşi hızla yükselir, kızgın ateşte duran bir tavaya atılmış gibi kendini hisseder. Bu silahlar hakkında hala çok fazla bir şey bilmiyoruz. Özel birliklerdeki askerler bile bu tür silahlarla ne yapacaklarını fazla bilmiyor" şeklinde konuştu.

MI6 RUS AJANI BU TÜR BİR SİLAHLA ÖLDÜRDÜ
Söz konusu silahların uzun vadede, maruz kalan kişi üzerinde nasıl bir etki bıraktığı henüz bilinmiyor. Ancak Rusya Genelkurmay'ına bağlı istihbarat örgütü GRU adına casusluk yapan üst düzey bir Rus ajanın iki yıl önce İskoçya'da İngiliz istihbarat örgütü MI6 tarafından bu silahla öldürüldüğü iddia edildi.

Soğuk savaş dönemiyle birlikte 1950'li yıllardan itibaren ABD ve Rusya'nın bu tür silahları geliştirmek için laboratuvar çalışmaları yaptığı biliniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...