Rusya'da bugünlerde gündem pahalı bir saat. Rusya Devlet Başkanı Putin'in sözcüsü Dmitry Peskov düğününde yaklaşık 1 milyon 700 bin TL'lik saat takınca, yolsuzluk iddiaları ortaya atıldı.

Buz pateni eski dünya şampiyonu Tatyana Navka'yla Soçi'de evlenen Peskov'un bu saati nasıl satın aldığı tartışma konusu oldu.

Peskov'un 145 bin dolarlık yıllık geliriyle dünyada sadece 30 tane üretilen bu saatten satın alamayacağına dikkat çekiliyor. Bu nedenle Peskov yolsuzluk iddialarıyla karşı karşıya.

8 yıl boyunca Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde de çalışan Peskov, gelen tepkiler üzerine saatin eşi Tatyana Navka'nın düğün hediyesi olduğunu savundu.

Ancak, daha önce Navka'nın maddi durumunun iyi olmadığı için elektrik faturalarını ödemeyemediği yönünde iddilar Rus basınına yansımıştı. Üstelik muhalif politikacılara göre peskov'un 4 ay önce de bu saati taktığını gösteren fotoğraflar var.

Rusya'da daha önce Putin ve Rus Ortodoks Kilisesi'nin lideri Patrik Kirill'in kullandığı pahalı saatler eleştiri konusu olmuştu.