Rahip Padovese'nın Milano'da yaşayan ailesi NTV'ye yaptığı açıklamada, en son geçtiğimiz Pazar günü Milano'da kendilerini ziyaret eden rahibin zanlı Murat Altun'a çok güvendiğini belirtti.

İlişkili Haberler


Rahibin kardeşi Sandro Padovese ve eşi Liliana Serafini Padovese, son zamanlarda Murat Altun'un yaşadığı psikolojik şikayetlerden ötürü rahibin endişeli olduğunu ancak bu endişesinin sadece zanlının sağlığına yönelik olduğunu açıkladı.

Rahibin ailesi, Murat Altun'un cinayeti bir anlık cinnet nedeniyle işlediğine inandıklarını söyledi.

"GÜVENDE HİSSEDİYORDU"
Murat Altun’un, 4 yıldır rahip Padovese'nin sağ kolu gibi çalışıp bütün işlerine yardım ettiğinin altını çizen Lilliana Serafini Padovese, rahibin Türkiye'de kendisini güvende hisettiği için koruma istemediğini de özellikle belirtti.

Rahibin geçen hafta İtalya’da olduğunu ve Pazar günü Türkiye’ye döndüğünü belirten aile, rahibin, zanlı Murat Altun’un psikolojik sağlığından endişe ettiğini, fakat kendisine zarar vermesi nokasında endişesi olmadığını dile getirdi.

Aile tarafından, rahibin, İtalya’da bulunduğu dönemde zanlıyı ilaçlarını alıp almadığı hakkında bilgi aldığı da ifade edildi.

Zanlı ile rahibin iki kez İtalya’ya arabayla yolculuk yaptığı, bu ziyaretlerden birinin de, tüm Avrupa’da hava trafiğini felç eden Volkanik patlama nedeniyle olduğu belirtildi.