Rasmussen: Türkiye'nin endişelerini anlıyorum

Danimarka Başbakanı, NATO zirvesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ile yakın işbirliği içinde olacağını, Müslüman dünyasıyla da iyi ilişkiler kuracağını söyledi.

04.04.2009 - 20:04

Rasmussen: Türkiye'nin endişelerini anlıyorum

NATO Genel Sekreterliği görevine seçilen Anders Fogh Rasmussen, ''Türkiye'nin endişelerin anladığını'' belirtti ve ''genel sekreterlik görevi boyunca Türkiye ile yakın işbirliği içinde olacağını''söyledi.

Rasmussen, zirvenin ardından basın toplantısı düzenledi.

''Türkiye'nin stratejik olarak önemli bir ittifak üyesi olduğunu'' belirten Rasmussen, ''Türkiye'nin aynı zamanda Avrupa ve Ortadoğu arasında köprü rolü oynadığını'' bildirdi.

''Türkiye'nin bölücü terör örgütünün Danimarka'dan TV yayını yapması'' ve ''karikatür krizi'' ile ilgili olarak çekincelerinin hatırlatılması üzerine Rasmussen, ''Türkiye'nin endişelerini tamamen anlıyorum. Türkiye ile yakın işbirliği içinde olacağım. Müslüman dünyası ile iyi ilişkiler kuracağım'' dedi.

Rasmussen, bölücü terör örgütünün yayın organı ile ilgili olarak gerekli kanıtlarını sağlanması ve mahkemenin bu konuda karar alması halinde Danimarka'nın da gerekeni yapacağını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...