Rauf Denktaş felç geçirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, dün akşam saatlerinde evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

24.05.2011 - 19:20

Rauf Denktaş felç geçirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş aniden rahatsızlanarak, ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu hastanesine kaldırıldı.

Vatan'ın haberine göre, Denktaş'ın bilincinin açıldığı ve tomografiye alındığı gelen bilgiler arasında yer alırken, açıklama yapan doktorları beyinde pıhtılaşma olduğu ve tıkanıklığın söz konusu olduğunu ve Denktaş kısmi felç geçirdi. Daha sonra Lefkoşa devlet Hastanesi'nden Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

DR. KAPTANOĞLU: BEKLEMEKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK
Yakın Doğu Hastanesi Başhekim Yardımcısı Profesör Dr. Erkan Kaptanoğlu, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın çekilen tomografi, MR ve diğer tetkiklerinde beyinde bir miktar tıkanıklık tespit edildiğini ve tedavisine başlandığını açıkladı.

Denktaş’a Yakın Doğu Hastanesi’nde ilk müdahaleyi yapan Kaptanoğlu, YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen ve oğlu Serdar Denktaş’la birlikte yaptıkları basın toplantısında, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın saat 17:30 sıralarında beyine pıhtı atması sonucu bir rahatsızlık geçirdiğini, tedavisi öncesinde tomografi, MR ve diğer tetkiklerin yapıldığını, bunlar neticesinde beyinde bir miktar tıkanıklık tespit edilerek tedavisine başlandığını kaydetti. Kaptanoğlu, Denktaş'ın sağlık durumu ile ilgili olarak "Şu an beklemekten başka çaremiz yok" dedi.

Öte yandan basın karşısına çıkan Serdar Denktaş, babasının sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın tetkiklerinin yapıldığını, durumunun ciddi olduğunu ama hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

HASTANE DOLDU TAŞTI
Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın sağlık durumunu merak eden hastaneye koştu. Hastaneye tüm siyasilerin yanısıra TC. Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Yüksek Mahkeme Başkanı da ziyaret için gelenler arasında yer aldı.

HAYATİ TEHLİKESİ KALMADI MÜJDESİ
Hastaneden dün akşam saat 21:30 sıralarında yapılan açıklamaya göre, Denktaş'ın hayati tehlikeyi atlattığı müjdesi geldi. Ancak denktaş'ın bu sabaha kadar yoğun bakımda kalması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...