NTV

Rus avukattan Trump Jr.’a yanıt

İHA

Dünya
Donald Trump Jr.

Hillary Clinton hakkında zarar verici bilgi sahibi olduğu ve bunları anlatmak üzere Donald Trump Jr. İle görüştüğü ifade edilen Rus avukat Natalia Veselnitskaya, “Clinton hakkında zarar verici ya da hassas bir bilgi sahibi olmadım” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr.’ın Hillary Clinton hakkında zarar verici bilgiler elde etmek için Rus avukatla görüştüğü ortaya çıkmıştı. Daha sonra elde edilen gelişmelerde, Trump Jr.’ın toplantıdan önce mail aracılığıyla bilgilendirildiği kaydedilmişti.

İddiaların gündemine oturan Rus avukat Natalia Veselnitskaya, Hillary Clinton’ a zarar verecek bilgilere sahip olmadığını savundu. Veselnitskaya, Donald Trump Jr. ve üst düzey 2 kampanya yetkilisi ile geçtiğimiz yaz aylarında bir araya geldiğini ifade ederek, yetkililerin kendisinden çeşitli bilgiler almak istemiş olabileceğini sözlerine ekledi.

Veselnitskaya yaptığı açıklamada, “Clinton hakkında zarar verici ya da hassas bir bilgi sahibi olmadım. Asla böyle bir niyetim olmadı” ifadelerini kullandı.

Rus avukat toplantının, kendisine telefonda Trump Tower’a gitmesini söyleyen tanımadığı bir kişi tarafından organize edildiğini ve Trump Jr.’ın toplantı sürecinde kendisine yalnızca bir soru sorduğunu dile getirdi.

Rus Avukat Veselnitskaya, “Bana, Demokratik Ulusal Komiteye sponsorluk için kullanılan fonların uygun olmayan kaynaklardan geldiğini ispatlayacak herhangi mali bir kayıt olup olmadığı soruldu” dedi. Rus avukat, Rus hükümeti ile çalışmadığını belirtti.

ETİKETLER