Rusya Suriye'de DAEŞ'i 6 füzeyle vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de DAEŞ hedeflerinin 6 füzeyle vurulduğunu duyurdu. DAEŞ'in Hama'daki yönetim merkezleri ve silah depolarının hedef alındığı açıklandı.

ntv.com.tr 23.06.2017 - 10:13

Rusya Suriye'de DAEŞ'i 6 füzeyle vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz'deki savaş gemileri ve denizaltından Suriye'deki DAEŞ hedeflerine 6 füze fırlattığını açıkladı. Saldırıdan kurtulan militanların, daha sonra hava saldırıylarıyla öldürüldüğü belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Rusya Donanması'nın Amiral Essen, Amiral Grigorociç fırkateynleri ve Krasnodar denizaltısı Akdeniz'in doğusundan Suriye'deki DAEŞ hedeflerine 6 Kalibr kruz füzesi fırlattı" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada saldırının sonucunda DAEŞ'in Hama'nın Akerbat kasabasındaki kontrol noktalarının ve mühimmat depolarının vurulduğu belirtildi.

Krasnodar denizaltısının sualtından saldırı gerçekleştirdiği vurgulanan açıklamada "Kalan DAEŞ militanları ve mevzileri de Rus Hava Kuvvetleri'nin hava saldırıları ile imha edildi" ifadelerine yer verildi.

"TÜRKİYE VE İSRAİL'E BİLGİ VERİLDİ"

Bakanlık, Türkiye ve İsrail komutanlıklarına saldırılarla ilgili önceden bilgi verildiğini de duyurdu.

Bölgede militanların bulunduğu bir mevzinin de imha edildiği kaydedilen açıklamada, DAEŞ'in Hama'ya farklı güzergâhlardan militan sevk ettiği vurgulandı.

Açıklamada "Karanlık ve zorlu arazilerden faydalanılarak, Hama'ya farklı güzergâhlardan militan, mühimmat ve cephanelik sevk ediliyor" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...