Rusya’da Covid-19’un iki yeni mutasyonu tespit edildi

Rusya'da Sibirya ve Kuzeybatı mutasyonu olarak adlandırdıkları iki yeni corona virüs mutasyonunun tespit edildiğini açıklandı. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi Başkanı Anna Popova, Sibirya mutasyonunun daha önce fark edildiğini ancak risk taşımadığını belirtti.

DHA 19.04.2021 - 13:32

Rusya’da Covid-19’un iki yeni mutasyonu tespit edildi

Rusya'da Covid-19’un iki yeni mutasyonunun tespit edildiğini açıklandı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi Başkanı Anna Popova tarafınan yapılan açıklamada, “Şu an henüz tanımlayamadığımız yeni mutasyonlar gözlemliyoruz” diyerek, "Bu yeni mutasyonlar daha önce Rusya dışında görülenlerden çok farklı" ifadelerine yer verdi.

SİBİRYA VE KUZEYBATI MUTASYONU

Popova, Rusya Bilimler Akademisi’nde yapılan toplantıdaki açıklamasında, mutasyonlara 'Sibirya mutasyonu' ve 'Kuzeybatı mutasyonu' adı verildiğini ifade ederek, Sibirya mutasyonunun daha önce fark edildiğini ancak risk taşımadığını belirtti.

ÜLKEDE KORONAVİRÜS BİLANÇOSU

Ülkede son 24 saatte tespit edilen 8 bin 632 yeni corona virüs vakası ile birlikte şuana dek görülen vaka sayısı 4 milyon 710 bin 690’a çıktı. Ülkede corona virüsten hayatını kaybeden kişilerin sayısı ise 105 bin 928'e yükseldi.

Sayfa Yükleniyor...