"Yanlış anlaşılmamak için Türkiye ile görüşmeye hazırız"

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan hava sahası ihlali krizinden sonra Rusya'dan yeni bir açıklama geldi. Açıklamada "Yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için Türkiye ile görüşmeye hazırız" ifadelerine yer verildi.

ntv.com.tr 06.10.2015 - 15:55

"Yanlış anlaşılmamak için Türkiye ile görüşmeye hazırız"
Rus Savunma Bakanı yardımcısı Anatoly Antonov

Dün Dışişleri Bakanlığı tarafından duyurulan Rusya'nın Türk hava sahasını ihlal etmesinin yankıları sürüyor.  

Bakanlığın açıklamasının ardından ihlalin birkaç saniye sürdüğünü iddia eden ve "ihlalin nedeni olumsuz hava koşulları" açıklamasında bulunan Rusya'dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. 

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoly Antonov "Yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için Türkiye ile görüşmeye hazırız" dedi.

Antonov ayrıca yanlış anlaşılmanın önüne geçilmesi adına Türkiye Savunma Bakanlığı'ndan bir delegasyon ile görüşmeye hazır olduklarını duyurdu. 

NATO: KAZA GİBİ GÖRÜNMÜYOR

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rus savaş uçaklarını Türk hava sahasını ihlaliyle ilgili bugün Brüksel'de bir açıklama yaptı.

Rusya'nın Türk hava sahasını iki kez ihlal ettiğini belirten NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "İhlal uzun sürdü. Kaza gibi görünmüyor" demişti.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Bu ihlalle Rusya, NATO'nun hava sahasını da ihlal etti" açıklaması yapmıştı.

"RUSYA ÇOK ŞEY KAYBEDER"

Resmi bir ziyaret için Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Rusya'nın Türk hava sahasını ihlalini "Bunu kabul etmek Türkiye'ye yakışmaz, Rusya Türkiye gibi bir dostunu kaybederse çok şey kaybeder" sözleriyle değerlendirmişti.

Sayfa Yükleniyor...