İtalya Başbakan Silvio Berlusconi'ye saldıran ve sonrasında tutuklanan 42 yaşındaki Massimo Tartaglia'nın avukatları, müvekkilleri hakkında psikolojik tedavi talebinde bulundular.

Avukatlar Daniela Insalaco ve Gian Marco Rubino, ön soruşturma hakimine sundukları dilekçede, daha önce 10 yıl psikolojik tedavi görmüş olan müvekkillerinin ruh sağlığının yerinde olmadığını belirterek, kendisinin psikolojik tedaviye tabi tutulmasını istediler.

Berlusconi'ye hitaben dün bir mektup yazan Tartaglia, tek başına gerçekleştirdiği saldırıyı, "yüzeysel ve kalleşçe bir eylem" olarak niteleyerek, yaptığından dolayı büyük üzüntü duyduğunu ve özür dilediğini belirtmişti.

BERLUSCONI'DEN SEVENLERİNE TEŞEKKÜR
İtalya Başbakanı da, saldırıya uğramasının ardından kendisine geçmiş olsun dileğinde bulunan herkese bugün internet aracılığıyla yayımladığı bir mesajla teşekkür etti.

Berlusconi, Özgürlükçü Halk Partisi'nin resmi web sayfasında yayımladığı mesajında, "Benim yanımda olduklarını, beni sevdiklerini belirten mesajlar göndermiş olan pek çok insana yürekten teşekkür ediyorum. Herkes rahat ve de müsterih olsun.

Sevgi her zaman için haset ve kine galebe çalacaktır" ifadelerine yer verdi. Başbakan Berlusconi'ye gönderilmiş kimi geçmiş olsun mesajlarının da yer aldığı sayfada, internet kullanıcılarının www.forzasilvio.it adlı siteye kayıt olarak Başbakan Berlusconi'ye destek mesajı göndermeye davet edilmeleri dikkati çekti.