Saldırı anının gökyüzünden görüntüleri

İsrail ordusu, Gazze'ye yardım gemilerine gerçekleştirdiği kanlı baskının havadan çekilmiş görüntülerini yayınladı. Ayrıca gemilere yapılan son uyarı anonsu da medyaya dağıtıldı.

31.05.2010 - 12:29

İsrail, yardım gemilerine yaptığı baskının ardından karşı propagandaya başladı.


Önce yardım gemisine yaptığı anonslu uyarının görüntülerini medyaya dağıtan İsrail ordusu, şimdi de İsrail askerlerinin gemiye giriş anına dair havadan çekilmiş görüntüleri yayınladı.

İsrail ordusunun dağıttığı görüntülerde, gemideki yardım gönüllülerin metal çubuğa benzeyen bir nesne ile İsrail askerlerine saldırdığı görülüyor.

İsrail askerlerinin gemilere saldırmadan önce yaptıkları son anonsun görüntülerinde ise İsrail askerleri yardım gemisine şöyle sesleniyor:

"Donanmanın kuşatması altında olan düşman bir bölgeye girmek üzeresiniz. Gazze kıyı bölgesi ve Gazze limanı tüm deniz trafiğine kapalıdır.

İsrail hükümeti Gazze şeridindeki sivil nüfusa insani malzemelerin ulaştırılmasını desteklemektedir ve sizleri Aşdot limanına davet etmektedir.

Malzemelerin teslimatı yetkililerin düzenlemeleri uyarınca yapılması ve resmi sınır geçişlerinden ve sizin gözleminizden sonra yapılacaktır. Bu sürecin ardından sizlerde geldiğiniz gemilerle kendi ülke limanlarınıza dönebilirsiniz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...