ABD Büyükelçiliği'ne saldırı dış basında geniş yer buldu. 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
Washington Post Gazetesi, DHKP-C'yi mercek altına aldığı makalesinde, örgütün saldırıyı Türkiye ve ABD arasında Suriye konusundaki işbirliğine darbe indirmek amacıyla düzenlemiş olabileceğini yazdı.

New York Times Gazetesi ise, Ankara'daki saldırının ABD'li diplomatların korunmasıyla ilgi endişeleri arttırdığını vurguladı. Gazete saldırıyla ilgili olarak ABD'nin ayrı bir soruşturma yürüttüğünü belirtti.

Wall Street Journal Gazetesi de, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ed Royce'un, dünya genelindeki ABD temsilciliklerinin güvenliğinin kapsamlı bir denetimden geçirilmesi gerektiği yönündeki sözlerine yer verdi.

İNGİLTERE
Saldırı, İngiliz basınında da geniş yer buldu. Guardian Gazetesi, elçiliğe bombalı saldırının Obama yönetimi tarafından terör eylemi olarak nitelendirildiğine dikkat çekti.

Daily Telegraph da saldırıdan bir DHKP-C üyesinin sorumlu tutulduğunu belirterek çok sayıda DHKP-C üyesinin geçen haftalarda düzenlenen operasyonlarda tutuklandığını hatırlattı.

İTALYA
İtalyan La Repubblıca Gazetesi ise saldırının arkasında olduğuna inanılan DHKP-C örgütüne dikkat çekti, Patriot füzelerinin sınıra yerleştirilmesinin Türkiye'de radikal batı karşıtlığını artırdığını vurguladı.

Corriere della Sera Gazetesi de Türkiye'deki terör örgütlerinin sık sık Suriye ve İran ajanlarıyla işbirliği içinde hareket ettiği yorumunda bulundu.