Sandy gitti, yenisi yolda

ABD, 100'den fazla kişinin ölümüne neden olan Sandy kasıtgasının yaralarını sarmaya devam ederken yeni bir fırtına haberi daha geldi. Sandy kadar güçlü olması beklenmeyen kasırga nedeniyle bazı uçuşlar iptal edildi.

Anadolu Ajansı 08.11.2012 - 01:43

Sandy gitti, yenisi yolda

Sandy kasırgasının vurduğu ABD'nin New York ve New Jersey eyaletleri, Sandy kadar güçlü olmayan yeni bir kasırgaya hazırlanıyor.

Hava tahmin uzmanları, daha önce düşünüldüğü kadar güçlü görünmeyen yeni kasırganın yine de zaten zayıf durumda olan altyapıya daha fazla zarar verebileceği uyarısında bulundu.

New York kentinde gün ortasında başlayan yağışın öğleden sonra şiddetlenmesi bekleniyor.

TAHLİYE UYARISI
New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, polise, korunmasız olan vatandaşları, yaşadıkları yerleri tahliye etmeleri konusunda hoparlörlerle uyarması emrini verdi.

ELEKTİRİK KESİNTİLERİ ARTABİLİR
Kasırganın saatte 104 kilometreyi bulabilecek rüzgar hızının, eyaletlerde elektrik hatlarının onarım çalışmalarını durdurabileceği ya da daha fazla kesintiye neden olabileceği belirtiliyor.

Bölgede hala yüzbinlerce kişiye elektrik verilemiyor.

Kasırgadan önce New York'ta tüm parklar ve plajlar kapatıldı, inşaat sahalarının emniyete alınması emri verildi. Belediye Başkanı, Queens'de 4 huzurevini de boşalttırdı.

UÇUŞLAR İPTAL
Bu arada, büyük havayolu şirketleri, New York'a dışına binden fazla uçuşu iptal etti.

ABD'nin kuzeydoğusunda uçuşların iptali ve rötarların artabileceği uyarısında da bulunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...