Sarah Palin dostu düşmanı karıştırdı

Katıldığı bir radyo programında, Kuzey ve Güney Kore’de yaşananları değerlendiren Sarh Palin, “Kuzey Koreli müttefiklerimizin yanında durmalıyız” dedi.

25.11.2010 - 11:55

Sarah Palin dostu düşmanı karıştırdı

Eski Alaska Valisi Sarah Palin’in adını dünya ilk olarak 2008’deki ABD Başkanlık yarışından önce duydu. Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olmak için John McCain ile yarıştı. Yarışı kaybetti ama adından söz ettirmeye devam ediyor.

Politik gözlemcilerin Cumhuriyetçiler’in 2012 ABD Başkanlık seçimlerindeki en güçlü adaylarından bir olarak gördüğü Sarah Palin aynı zamanda yaptığı gaflarla da sık sık medyada konu oluyor.

Palin son olarak ABD’nin düşman olarak ilan ettiği Kuzey Kore’den ‘müttefik' olarak bahsederek yeni bir pot kırdı.

Glen Beck’s adlı radyo programına konuk olan Palin’den, Kuzey ve Güney Kore arasında yaşanan ve iki ülkeyi savaşın eşiğine getiren son gelişmeleri yorumlaması istendi. Palin bu soruya şöyle karşılık verdi;

“Evet, Kuzey Kore, bu daha büyük bir problemin parçası. Oturup da “olamaz, şimdi ne yapacağız?” diye sorduğumuzda Beyaz Saray’ın Kuzey Kore’ye yaptırım konusunda güçlü politikalar uygulayacağına dair bir inancımız yok. Bu da beni ulusal güvenlik politikası hakkında korkutan daha büyük resmi dillendirmeme neden oluyor. Ancak açık olan bir şey var ki; Kuzey Koreli müttefiklerimizin yanında durmalıyız. Bir anlaşmaya mecburuz...”

Gazetecinin Palin’in sözünü keserek “Güney Kore ?” diye sorması üzerine Palin gafını şöyle düzeltmeye çalıştı:

“Evet, Güney Koreli müttefiklerimizn de sağduyuyla yanında durmalıyız, evet”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...