Sarkozy spor yaparken fenalaştı

54 yaşındaki Fransa Cumhurbaşkanı, eşi Carla Bruni'ye ayak uydurmak için sporla iki beden incelmişti. Ancak sıcaklar bastırınca fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Sarkozy birkaç saat sonra taburcu edildi.

26.07.2009 - 19:18

Sarkozy spor yaparken fenalaştı

Egzersiz ve spora olan düşkünlüğü ile tanınan Fransa Cumhurbaşkanı Nikola Sarkozy, sıcak havada koşu yaparken aniden rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.

Sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan Sarkozy’nin rahatsızlığının nedeni konusunda ayrıntılı bir açıklama yapılmadı.

Kalp ve beyin fonksiyonları inceleme altına alınan Sarkozy'nin, kafatasından karın bölgesine uzanan sinirle ilgili bir sorun yaşadığı belirtiliyor.

Mide ve bağırsak sisteminin fonsiyonlarında önemli rol oynayan ve kalp ile akciğerleri de ilgilendiren bu sinirle ilgili rahatsızlık, kısa süreli bilinç kaybına ve kalp ritminde değişime yol açabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan yapılan açıklamada ayrıntıya girilmedi ancak Sarkozy'nin , sıcak havada yoğun bir egzersizden sonra rahatsızlandığı ve bilincinin hep açık kaldığı belirtildi.

Özel doktorunun müdahalesinin ardından kontrollerden geçirilmek üzere Paris'te Val-de-Grace askeri hastanesine kaldırılan Sarkozy, bir süre sonra taburcu edildi. Sarkozy'nin bugünkü programı da iptal edildi.

Sarkozy Val-de-Grace askeri hastanesine kaldırıldı. Sarkozy Val-de-Grace askeri hastanesine kaldırıldı.

Sarkozy'nin en son bu ayın başında sağlık taramasından geçmiş, bu taramada kalp ve tansiyon değerlerinin normal çıkmıştı.

SPORCU SARKOZY
Spora olan tutkusu ile tanınan 54 yaşındaki Sarkozy, koşmayı ve bisiklete binmeyi cok seviyor. Kameralara sık sık spor kıyafetleriyle takılan Sarkozy hiperaktif olarak biliniyor. Sarkozy, eşi Carla Bruni'yle birlikte son dönemde egzersiz dersleri almaya başlamıştı.

İngiliz The Guardian gazetesi, ocak ayında kas egzersizi olarak bilinen ve basen bölgesinde yoğunlaşan bu dersler sayesinde, Sarkozy'nin en az 4 kilo verdiğini ve 2 beden inceldiğini yazmıştı.

Ayrıca bu egzersizlerin, seks performansının da iyleşmesine katkıda bulunduğu belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...