Şaşkınlar kameraya yakalandı

Berlin'de bir grup otoyola ışıklı kardan adam yerleştirdi. Kardan adamı gören sürücülerin nasıl hareket ettikleri amatör kamera ile görüntülendi.

19.12.2010 - 13:26

Şaşkınlar kameraya yakalandı

Berlin'de kardan adama bir grup gece lamba yerleştirdi.

Karla kaplı yolda ilerleyen otobüs, önüne çıkan ışıklı kardan adama çarparken, karşı yönden gelen bir otomobil sürücüsü hızının da düşük olmasının da etkisiyle durup önüne çıkanın ne olduğunu anlamaya çalıştı.

Sürücü daha sonra direksiyonu kırarak yoluna devam etti.

İnternetteki video paylaşım sitesi Youtube’a yüklenen görüntülerde ayrıca kardan adama çarpan görüntüleri de yer aldı.

Bunun yanı sıra kardan adam ile kavga eden, kardan adama alev makinesi tutanların görüntüleri de ilgi gördü.

YÜZLERCE UÇUŞ İPTAL EDİLDİ
Lufthansa’nın kontuarında bagajlarını vermek için yüzlerce yolcu bekledikleri sırada kavga çıktığı belirtilirken pistin uygun olmaması nedeniyle sadece Cumartesi günü 172 seferinin iptal edildiği açıklandı.  Münih Havaalanı’nda da yaklaşık 300 uçak seferi iptal edilirken yaklaşık 200 kişi geceyi havaalanında geçirdi. Başkent Berlin’de de 100 uçuş iptal oldu. Son günlerde alçak hava basıncı Petra’nın etkisiyle kara teslim olan Almanya’da soğuk havalar hafta başına kadar etkisini sürdürecek.

Meteorolojiden verilen bilgiye göre, pazartesi gününden itibaren sıcaklıklar özellikle ülkenin güney ve batı bölümlerinde sıfırın üstüne çıkacak. Ancak ülkenin doğu ve kuzey bölümleriyle Alpler’deki dondurucu soğuklar gitmeyecek.

İNGİLTERE’DE HAVAALANI KAPATILDI
İngiltere’nin başkenti Londra’da yoğun kar yağışı nedeniyle Gatwick Havaalanı kapatılırken British Airways, Heathrow Havalimanı’ndan yapılması gereken tüm uçuşları iptal etti. Londra yakınlarındaki Luton ve Stansted havaalanlarında da karşılıklı uçuşlar yapılamazken, ülkede bazı futbol maçları ertelendi.

Polonya’da havaların soğumaya başlamasından bu yana ölenlerin sayısı 93’e yükselirken, Macaristan’da itibaren etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle 5 kişi donarak öldü. İtalya’nın başkenti Roma’da yoğun kar ve buzlanma sonucu otoyollar kapandı, makasların donması sonucu hızlı tren seferleri de yapılamadı, tuz dökme işlemi gecikince yollarda ardı ardına trafik kazaları oldu. Pisa ve Floransa havaalanlarındaki tüm uçuşlar iptal edilirken, iki kent arasındaki tren seferleri de aksadı.

Londra'da Gatwick havaalanının pistinin kapandığı ve İngiliz havayolu şirketi British Airways'in Heathrow havaalanından yapılacak tüm uçuşlarını iptal ettiği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...