Suriye'de savaş uçakları öğrenci servisi vurdu

Suriye rejiminin, İdlib kırsalındaki Serakib'e düzenlediği hava saldırısında bir füzenin öğrenci servisine isabet etmesi sonucu ilkokul öğrencisi 4 çocuk hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.12.2014 - 17:45

Suriye'de savaş uçakları öğrenci servisi vurdu


Suriye Canlı Haber Ağı'nın (SLN) verdiği bilgiye göre, Suriye savaş uçaklarının, Serakib'e düzenlediği hava saldırısı sırasında, füzelerden birinin Hafsa ilkokuluna ait öğrenci servisine isabet ettiği belirtildi.

SLN'nin bilgi notunda araçta bulunan ilkokul öğrencisi 4 çocuğun hayatını kaybettiği, bazılarının da ağır yaralandığı ifade edildi.

İdlib kırsalında bir çok beldenin saldırılara maruz kaldığı belirtilen bilgi notunda, Maaret en-Numan kenti ile Biniş beldesinde de ölü ve yaralıların olduğu bilgisi verildi.

Bilgi notunda ayrıca rejim güçlerinin, muhaliflerin Vadi ed-Dayf ve Hamidiyye karargahlarını ele geçirmesinin ardından Ebu'z-Zuhur Askeri Havaalanı'na doğru ilerleyişini durdurmak için havaalanı çevresindeki bazı köy ve beldeleri de hedef aldığı kaydedildi.

Suriye'deki muhaliflerin 15 Aralık'ta, İdlib kırsalında rejime ait en büyük karargahlardan stratejik öneme sahip Vadi ed-Dayf ve Hamidiyye karargahlarıyla çevresindeki 20'den fazla kontrol noktasını ele geçirdiği açıklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...