Schröder Bodrum'un keyfini çıkarıyor

Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder satın aldığı evin eksikliklerini gidermek için Bodruma geldi. Bodrum'un yeni sakini Schröder, belediye başkanını ziyaret etti, tarihi mekanları gezdi.

Haberler 22.03.2013 - 15:35

Schröder Bodrum'un keyfini çıkarıyor

Bodrum'un Gümüşlük beldesinde satın aldığı evle ilgilenmek üzere Bodrum'a gelen Gerhard Schröder, Bodrum Kalesi ve Bodrum Deniz Müzesi'ni gezdi. Schröder, burada eserler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Gezinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Schröder, Bodrum'u çok beğendiğini söyledi. Bodrum'da her kültürün yaşatıldığını belirten Schröder, ''Bodrum Kalesi'nde İngiliz kulesi, Alman kulesi, İtalyan kulesi ve çeşitli kültürlere ait eserleri inceledim ve onlardan çok etkilendim. Bodrum'da değişik kültürlerin yaşamış olduğunu gördüm'' dedi.

'SIK SIK BURADA OLACAĞIM'
Gümüşlük'te küçük bir ev satın aldığını belirten Schröder, ''Bundan sonra ailemle özel günlerde, tatil günlerinde daha çok burada Bodrum'da olacağım. Bunun için çok mutluyum. Bodrum'u çok sevdim'' şeklinde konuştu.

'BODRUM DÜNYA MARKASI'
Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Kocadon, "Bodrum'un artık bir dünya markası olduğunu düşünüyorum. Bunu herkesin kabullenmesi lazım. Biz elimizden gelen her türlü gayreti yapmaya hazırız. Sayın Başbakanımızın Bodrum'dan yer alması, bizi ziyaret etmesi, ayrıca Bodrum'un tarihi ve kültürel yerlerini gezmesi, bizi mutlu etti'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...