Sean Penn'le buluşması ele verdi

Meksikalı uyuşturucu baronu Guzman, firarından 6 ay sonra bir otelde yakalandı. Kaçışı gibi yakalanması film senaryosu gibiydi. Guzman'ı, ünlü aktör Sean Penn'le buluşması ele verdi.

NTV Haber 10.01.2016 - 21:08 | Son Güncelleme : 10.01.2016 - 21:10

Sean Penn'le buluşması ele verdi

Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın tekrar yakalanmasında, ünlü amerikalı aktör Sean Penn'e verdiği mülakatın etkili olduğu açıklandı.

Meksikalı yetkililer, Penn'in, "bücür" lakaplı Guzman'la ekim ayında yaptığı görüşmenin kendilerine yol gösterdiğini söyledi. Ünlü aktör, hayat hikayesinin bir filme konu olmasını isteyen Guzman ile Amerikan Rolling Stone dergisinde yayımlanmak üzere bir mülakat yaptı.

Guzman, mülakatta, "Dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçısı" olduğunu, uyuşturucu ticaretinde uçakların yanı sıra denizaltıları da kullandığını anlattı.

Meksika, 6 aylık kaçıştan sonra yakalanan uyuşturucu baronunu yargılanmak üzere ABD'ye iade etmeye hazırlanıyor. Guzman'ın avukatlarıysa iadeyi önlemek için hukuki mücadelesi başlatıyor.

Guzman'ın ABD’ye gönderilmesi, milyar dolarları bulan servetini kullanarak cezaevinden kaçma korkularını da azaltacak. ABD, Guzman'ın yakalanması için bilgi verenlere 5 milyon dolar ödül vadetmişti.

Forbes Dergisi'nin, 1 milyar dolarlık serveti ile dünyanın güçlü kişileri arasında gösterdiği Guzman, 2001'de cezaevinden kaçmıştı. 2014 yılında yakalanan uyşturucu baronu geçen tutulduğu yüksek güvenlikli hapishaneden kaçmıştı.

Sayfa Yükleniyor...