11 Eylül saldırılarının ardından Arap olduklarını düşündüğü üç kişiyi öldüren 41 yaşındaki Mark Stroman Teksas'ta idam edildi. Stroman hakkındaki idam kararı zehirli iğneyle infaz edildi.

Stroman'ın avukatının ABD Anayasa Mahkemesi'nde son dakika temyiz çabaları sonuçsuz kalırken, idam mahkumunun son haftalarda merhamet talebi de sonuç vermemişti. Merhamet talebine destek verenler arasında saldırıdan yaralı kurtulan Rais Bhuiyan da bulunuyor. Bhuiyan, Stroman'ı öldürmenin çözüm olmadığını söyledi.

SON SÖZLERİ
İnfazın gerçekleştirildiği sedye üzerinde, ölümüne bir saniye kalmış olmasına karşın kendini huzur içinde hissettiğini söyleyen Stroman'in son sözleri, ''Tanrı Amerika'yı korusun. Tanrı herkesi korusun. Hadi şu lanet olası şeyi bitirelim'' oldu.

Stroman, Teksas'ta 2011 yılında cezası infaz edilen sekizinci idam mahkumu oldu.

Cinayetleri işlediğini kabul eden ve 11 Eylül saldırılarnın intikamını almak için eylemi gerçekleştirdiğini söyleyen Stroman, daha önce verdiği bir mülakatta ''kötü yetiştirildiğini, cehalet içinde olduğunu'' söylemiş, nefreti ''saf cehalet'' olarak nitelemişti.