Seks skandalında 3 ajan daha istifa etti

Devletleri Zirvesi'nin yapıldığı Kolombiya'da ABD Başkanı Obama'yı korumakla görevliyken adları seks skandalına karışan Gizli Servis ajanlarından 3'ü daha görevini bıraktı. İstifa eden ajanların sayısı 6'ya çıktı.

21.04.2012 - 10:38

Seks skandalında 3 ajan daha istifa etti

Gizli Servis Müdürü Mark Sullivan, Beyaz Saray'a giderek ABD Başkanı Barack Obama'ya 3 ajanın daha istifa ettiğini söyledi.

Son istifalarla birlikte skandalın ortaya çıkmasının ardından görevlerini bırakan ajanların sayısı 6'ya yükseldi.

Bu arada Cumhuriyetçi Parti'nin Iowa Senatörü Chuck Grassley, zirve için Carttagena'da bulunan Beyaz Saray personeli dahil olayın ayrıntılı olarak soruşturulasını talep etti.

Grassley, Sullivan ve İç Güvenlik Bakanlığı başmüfettişine gönderdiği mektupta, otelde Beyaz Saray personeli için tutulan kayıtların soruşturma çerçevesinde alınıp alınmadığını sordu.

Öte yandan, soruşturma kapsamında, seks skandalına karışan Gizli Servis ajanlarının sayısının 11'den 12'ye çıktığı belirtildi.

Kolombiya'nın Cartagena kentinde geçen hafta Gizli Servis ajanlarının, Kolombiyalı hayat kadınlarıyla eğlendikleri ortaya çıkmıştı.

Söz konusu ajanlar görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle merkeze çağrılmış, yerlerine derhal yeni ajanlar görevlendirilmişti.

Amerikalı ajanlarla 20'den fazla kadının adının karıştığı skandal, hayat kadınlarından birinin bir ajanla ücret anlaşmazlığı nedeniyle otelin koridorunda yaptığı kavganın ardından ortaya çıkmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...