Şii camisine intihar saldırısı

Kuveyt’te bir Şii camisine intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 25 kişi yaşamını yitirirken, 200'den fazla kişi de yaralandı.

Haberler - ntv.com.tr 26.06.2015 - 21:56

Şii camisine intihar saldırısı

Kuveyt’in doğu bölgesinde Şiilere ait bir camiye, Cuma namazı sırasında intihar saldırısı düzenlendi.

Ülkenin doğusundaki Savabir bölgesinde Cuma namazı sırasında Şiilere ait İmam es-Sadık camisine düzenlenen saldırıda en az 25 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Saldırıda yaralanan 200'ü aşkın kişiden birçoğunun dururumun ağır olduğu öğrenildi.

SALDIRIYI IŞİD ÜSTLENDİ

Terör örgütü IŞİD'in "Vilayeti Necd" isimli Suudi Arabistan kolu ise yaptığı yazılı bir açıklamayla saldırıyı üstlenirken eylemi gerçekleştirenin Ebu Süleyman el-Muvahhad olduğunu duyurdu. 

KUVEYT BAŞBAKANI SABAH'TAN AÇIKLAMA

Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah, İmam Sadık Camisi'ne düzenlenen saldırının ulusal birliği hedef aldığını belirtti.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'nın haberine göre, olay yerinde basın açıklaması yapan Başbakan Şeyh Cabir el-Mübarek el-Hamad es-Sabah, "Bu terör olayı ulusal birliğimizi zayıflatamayacak" dedi.

DIŞİŞLERİ SALDIYI KINADI

Dışişleri Bakanlığı, Kuveyt’te bugün cuma namazı sonrasında bir camiye düzenlenen, çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan terör saldırısını şiddetle kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Kuveyt devleti ve halkına başsağlığı dilendi.

Sayfa Yükleniyor...