Silaha karşı silahlı çözüm

ABD'de 27 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası silah lobisinin öncü derneği NRA'dan ilginç bir açıklama geldi: Silahlı kötü adamı durdurmanın tek yolu, silahlı iyi bir adamdır."

Anadolu Ajansı 22.12.2012 - 01:13

Silaha karşı silahlı çözüm

ABD'nin en büyük silah lobisi olarak bilinen Ulusal Tüfek Derneği (NRA), Connecticut'taki gibi silahlı saldırıların tekrar yaşanmaması için her okula silahlı polis yerleştirilmesi gerektiğini söyledi.

NRA, 20'si çocuk 27 kişinin hayatını kaybettiği Connecticut dramı sonrasındaki uzun süren sessizliğini, basın toplantısı düzenleyerek bozdu.

NRA'ın Başkan Yardımcısı Wayne Lapierre, silahların kullanımını ''silahlı kötü bir adamı durdurmanın tek yolu silahlı iyi bir adamdır'' sözleriyle savundu. LaPierre, ABD Kongresi'ne de ülke genelindeki her okula silahlı polis görevlisi yerleştirilmesi noktasında ne gerekiyorsa yapması çağrısında bulundu.

KONUŞMASI PROTESTOLARLA KESİLDİ
LaPierre'nin konuşması, iki defa göstericilerin ''NRA çocuklarımızı öldürüyor'' sloganlarıyla kesildi.

NRA'ın geçen cuma yaptığı kısa yazılı açıklamada, ''NRA böyle bir durumun tekrar yaşanmamasına yardım etmek için anlamlı katkılar önermeye hazırdır'' ifadesi silah kullanımının kontrolünün artırılması noktasında, son yaşananların ardından acaba bazı geri adımlar atıp atmayacağı merak ediliyordu. Ancak basın toplantısındaki açıklamalarıyla NRA, pozisyonunda en küçük kıpırdama olmadığını gösterdi.

Dolayısıyla, NRA'ın bu son açıklamasının ülkedeki silah sahipliği ve kullanımı konusundaki derin ayrılığı bir kez daha ortaya koyarken, önümüzdeki günlerdeki tartışmaları da daha fazla alevlendireceğe benziyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...